“İş zekası”, firmaların mevcut veri tabanlarındaki her tür verinin entegre bir şekilde tek platformda toplanarak ham veri halinden bilgi haline dönüştürülmesi ve geleceğe yönelik stratejik kararlarda kullanmak üzere güce dönüştürülmesi olarak tanımlanabilir.

STS, firmaların elindeki çeşitli uygulamalardan elde edilen ham verinin analizi için gerekli araçlar ile kurum içi ve kurum dışı verileri tek bir platformda toplayarak verilerin bilgiye, bilgilerin de kararlara dönüştürülmesini sağlar. Böylelikle bilgiye en hızlı şekilde ulaşılması, kurumun gelir ve performansının en üst düzeye çıkarılması hedeflenir.

Kurumsal Performans Yönetimi ise bu bilginin işlenmesi olarak yorumlanabilir. Örneğin, Kar/Zarar bütçesi, Nakit Akışı’nın simülasyonu buna güzel örnekler olabilir. Bunun dışında tüm şirket çalışanlarının maliyet, EBITDA, Satış Performansının takip edilmesi, çeşitli kriterlere bağlı olarak prim hesaplanması bu kapsamda değerlendirilebilir. Kurumsal Performans Yönetimi kapsamında ayrıca, tüm KPI’ların hedeflerinin tanımlanması ve kişilerin hedeflerinin neresinde olduğunu online takip etmesi de sayılabilir.

STS olarak yoğun bir araştırma ve çalışma sonrasında; şirketlere her türlü raporlama ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ulaşılan bu verileri istedikleri gibi çok bildikleri bir ortam olan Excel üzerinde işleyebilecekleri ve gördükleri her boyuttaki verinin hedefini, bütçesini, plan değerini çok kolayca tutabilecekleri ve yönetebilecekleri bir platform sağlarken, bu bilgileri kolaylıkla web ve mobil ortamda da sunabilecekleri bir platform sunmayı hedefledik. Dünyaya baktığımızda bu kapasitede olabilen, uygun ve çok hızlı proje üretmemizi sağlayan bir çözüm olan Jedox firmasının Türkiye ve bölge temsilciliğini aldık. Müşterilerimize sunduğumuz bu çözüm ile kurumların performans yönetimi kapsamında düşündüğümüz konuların gerçekleştirilmesi artık çok kolay. http://www.jedox.com/en/press/new-jedox-partner-sts-consulting-brings-unified-planning-and-reporting-to-turkey/

İş Zekası & Kurumsal Performans Yönetimi Jedox ile verilen hizmetleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

Genel olarak kullanılan tüm veri kaynaklarından veriler toplanarak harmanlanır ve farklı ortamlardaki ilişkili veriler ile çapraz raporlar hazırlanabilir.

Jedox ile satış ve gider planları, fiili durum ile aynı raporda görüntülenerek kolay şekilde karşılaştırma yapma olanağı sağlanır.

Web, Mobil ya da Excel üzerinden; fiili durum kopyalanabilir, fiili durum üzerinden negatif ya da pozitif yönde yüzde oranlar kullanılarak oranlı bir şekilde plan, bütçe oluşturulabilir, bütçe veya plan yapılırken yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya dağıtım sağlanabilir.

Jedox ile kurumların İnsan Kaynakları, Satış, Üretim gibi birimlerinin performans yönetim projeleri gerçekleştirilebilir.

Finans verileri üzerinden alınan her bir gelir ve gider kalemi, her bir operasyon veya servis gibi hareket kayıtları ile karşılaştırılarak, hareket bazında karlılık hesaplanır ve şirketin müşteriler, bölgeler veya şubeler gibi parametrelerinin karlılığına ulaşılır.

HİZMETLERİMİZ

İş Zekası & Kurumsal Performans Yönetimi – BI ve CPM

İş zekası, firmaların mevcut veritabanlarındaki her tür verinin entegre bir şekilde tek platformda toplanarak ham veri halinden bilgi haline dönüştürülmesi ve geleceğe yönelik stratejik kararlarda kullanmak üzere güce dönüştürülmesi olarak tanımlanabilir.

Devamını Oku »

Yönetim Danışmanlığı

STS, pek çok farklı sektörde yer alan yerli ve yabancı firmaya Organizasyon, Satış & Operasyon Planlama, Üretim ve Tedarik Planlama, Yönetim Muhasebesi başta olmak üzere yönetim danışmanlığı vermektedir.

Devamını Oku »

Başarının sırrı yoktur. Bu, hazırlık ve sıkı çalışmanın sonucudur.

İLETİŞİM

Adres
Küçükbakkalköy Mh. Vedat Günyol Cad. Defne Sok. No:1 Flora Residence K:17 D:1714 Ataşehir / İstanbul

Telefon
+90 216 969 92 70

E-Posta
destek@stsdanismanlik.com